En İyi 5 Hayatta Kalma Konulu Film – 2022

0 Comments

Hayatta kalma filmleri, birçok film severin favori film türlerinden birisidir. Özellikle de tek kişilik hayatta kalma konulu filmler, izleyenleri derinden etkilemektedir. Bir insanın hayatta kalmaya çalışırken kullandığı yöntemler ve hayatta kalma savaşı, genellikle dram ve korku konulu filmlerin içeriğidir. Bu nedenle listemizdeki filmler korku ve dram ağırlıklıdır. Gelin şimdi filmlere ve konularına bir göz atalım.

Pi’nin Yaşamı

Sonsuz okyanusta, ufak bir sandalla ve sandalın içerisindeki kaplanla aynı ortamda bulunsaydınız ne hissederdiniz? İşte 16 yaşındaki Hintli Pi, tam da bu durumun içerisinde bir yaşam savaşı vermekte. Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisi batar ve içerisindeki canlılar da hayat savaşı vermektedir. Pi de onlardan birisidir. Bakalım okyanusun ortasında bir kaplanla Pi nasıl bir yaşam mücadelesi verecek.

Gravitiy

Bu filmimizin konusu ise uzayda geçiyor. Uzay istasyonu astronotu, trajik bir uzay kazası sonucu gemide mahsur kalır. Bu noktada yaşam mücadelesi başlamıştır. Kahramanımızın yapması gereken tek şey, sağ sağlim dünyaya varmaktır. Fakat bu mücadelede tek başınadır.

The Martian

Bu filmimiz ise Mars gezeninde geçiyor. Astronot ve aynı zamanda botanikçi Mark Watney, Mars’ta yaşadığı bir kaza sonucu mahsur kalır. Ekipteki arkadaşları, kum fırtınasında Mark’ı kaybeder ve öldüğünü düşünerek dünyaya döner. Ancak Mark, ölmemiştir. Kendine geldiğinde, bu gezegende kendini tek başına bulur. En yakın yerleşim yeri ise 150 milyon kilometre uzaklıktadır. Mark bu durumda elindeki imkanlarla hayatta kalmaya çalışır. Bu sırada da bir şekilde dünyayla iletişime geçer ve yardım ister. Bakalım yardım gelene kadar Mark hayatta kalabilecek mi?

İlgili İçerik: Netflix Aşk Dizileri 2022 Güncel

Ben Efsaneyim

Şehri zombi istilası hakimiyetine almıştır. Yaşanan olaylardan sonra Robet Neville, tek başına sadece köpeğiyle hayatına devam eder. Ancak kişisel ihtiyaçları ve yeni insanlar bulmak için ara sıra dışarı çıkar. Dışarıda ise korkunç yarartıklar yer almaktadır. Sonunda karşısına birileri çıkar ve hayatını bir anda onlar için tehlikeye atmaya başlar. Bakalım Neville ve köpeği, bu istiladan nasıl korunacak?

30 Gün Gece

Kuzey kutbuna yakın bir kasabada, 30 günlük gece süreci başlar. Ancak bu kasaba, zamanında yaşanan felaketlerden kaçmak adına kurulmuştur. Zombiler dışarıdadır ve her an insanları öldürebilecek potansiyele sahiptir. Birkaç kişinin ihmali sonucu zombiler kasabaya adım atarlar. İlk gece yaşanan şiddetli fırtına sonucu hayat felç olur. Bu sırada dışarda zombi sayısı giderek artar. Hayatta kalan bir grup insan, 30 gecenin geçmesi için yaşam mücadelesi vermeye başlar. Ancak zombiler bildiğimiz türden değildir. Hepsi gayet zekidir ve aralarında iletişim kurabilmektedir. Bakalım kasaba sakinleri, bu akıllı zombilere karşı direnebilecek mi?

Sona Doğru

Hint Okyanusu açıklarında tek başına yolculuk yapan bir adam, yatına gemi kontejnırı çarpması sonucu bilincini kaybeder. Kendine geldiğindeyse uçsuz buçaksız bir okyanusun tam ortasında ekipmansız kalır. Amacı ise yeniden karaya çıkabilmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir