En Komik Animasyon Filmleri (2022)

0 Comments

En komik animasyon filmleri, çizgi filmlere benzer olarak hayali olmayan ya da olan varlıkların, bilgisayar üzerinde çizilmesiyle oluşturulur. Bu nedenle başta çocuklar olmak üzere yetişkinlerin de dikkatini çekmektedir. En komik animasyon filmleri, gelişen teknoloji sayesinde artık daha sık üretilmektedir. Bu durumda da animasyon film serileri oluşmuştur. Bu serilerden en bilineni de Buz Devri filmi serisidir. Gelin şimdi en iyi animasyon filmleri nelerdir bir göz atalım.

Buz Devri

Binlerce yıl öncesinde, dünya buz devrindedir. Bu sırada birbirinden farklı çeşitte hayvanlar, büyük bir felaketten kaçmaktadır. Buzlar eriyince her şey sular altında kalacaktır. İşte bu sırada yolları kesişen birkaç hayvan, yaşadıkları maceralarla bir ekip haline gelirler. Film serisi, bu ekibin yaşadıklarını anlatmaktadır.

Kayıp Balık Nemo

Nemo isimli balık, devasa okyanusun içerisinde yer alan sayısız balıklardan birisidir. Film, Nemo’nun başından geçen macera dolu olayları anlatmaktadır. Özellikle de merak dolu olan bu sevimli balık, merakının bedelini başına gelen olaylarla fazlasıyla öder.

Sevimli Canavarlar

Fantastik bir konuyu ele alan Sevimli Canavarlar filmi, canavarlar dünyasında yaşayan bir grup canavarın hayatını konu alır. Yaşamak için insanlara bağlımlı olan bu canavarlar, komik ve bir o kadar da maceralı hikayelerinde hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?

Berk Adası’nda geçen bu film, Vikinglerin hayatını konu almaktadır. Ancak bir grup çocuk, gizli bir mağaraya girer ve oldukça tehlikeli bir ejderhayı uykusundan uyandırırlar. Böylece tüm vikinglerin tek amacı, hayatta kalmak olur. Bakalım halk mı kazancak yoksa tehlikeli ejderha mı? Ya da sevgi mi?

Arabalar

Herkesin bildiği filmlerden olan The Cars, bir grup sevimli arabanın yaşadıklarını anlatır. Piston Kupası’nı kazanmak adına The King ve Chick Hick’le amansız bir yarışa girmek isteyen şimşek McQueen, kaza yaparak Radiator Springs kasabasının yollarına zarar verir. Bu nedenle türlü belalarla karşılaşır. Ancak bu olayların yanı sıra oldukça güçlü dostluklar edinen sevimli arabamız, hayatına bir aşk da katar. Bu sayede değişmeye ve en iyisi olmaya gayret eder.

Şrek

Dev bir yaratığın hikayesini konu alan film, Şrek isimli devle bir eşeği buluşturur ve ikisi, başlarına olmayacak bir bela alırlar. Her ikisinin de isteği, mutlu bir hayat olsa da hayatlarına giren Fiona sayesinde ikisi de türlü belarlarla mücadele etmek zorunda kalırlar. Ancak Fiona’ya aşık olan Şrek, bu andan sonra Fiona’nın ailesine karşı büyük bir mücadele başlatır.

Neşeli Ayaklar

Dans etmeyi seven bir grup sevimli penguenin hayat hikayesi konu alınmaktadır. Bu penguenlerden Mumbie, berbat bir sese sahip olsa da sıra dışı bir karakterdir. Bir yarışmaya katılan bu penguenin başından geçen olaylar, filmin konusu niteliğindedir.

En komik animasyon filmleri 2022 serimiz güncellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir