Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

0 Comments

Geçmişten günümüze sayısız dizi, senaryosu ve kurgusuyla bizleri mest etmiştir. Ancak bazı diziler yıllar geçse de izlenmeye devam etmiş ve kendi hayran kitlesini bir an olsun kaybetmemiştir. Eğer sizler de bu kült dizileri bir arada incelemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Gelin, Dizi ve Film Seyret olarak sizlere en iyi yabancı dizi 2022 listesini takdim edelim.

1- SOUTH PARK

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
South Park Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

ABD’nin Colorado isimli eyaletinin South Park isimli eğlenceli kasabasında yaşayan Kyle Broflovski, Eric Cartman, Stan Marsh ve Kenny McCormick adlı dört adet çocuğun başından geçen olaylar, eğlenceli ve maceralı bir şekilde anlatılır. Gerçek hayattaki insanlardan esinlenilerek yapılan karakterler, basit ve ayakları olmayacak şekilde çizilmiştir. Bu nedenden dolayı da dizide kalıcı kar vardır.

Genel olarak güncel konulara değinen dizinin senaryosu; alaycı, hakaret içerikli ve komik bir üslupla yazılmıştır. İlginçtir ki, dizide, hemen hemen her şey üzerine dalga geçilebilecek bir hava hakimdir. Dizi genel olarak konuları absürd bir şekilde inceler ve hatta ünlülerin isimlerini dahi değiştirmeden onlarla dalga geçer.

Karakterlerden Cartman; kendini beğenmiş, egoist, küfürbaz ve ırkçılık yapan bir karakterdir. Dizide sık sık Kyle karakterinin Yahudi kökenli olmasıyla ilgili dalga geçer. Marsh karakteri ise dörtlü arkadaş arasında en sıradanlarıdır. İşleri mantığıyla çözmeye çalışır ve iyi niyeti kullanılmaya müsaittir. Broflovski ise Yahudi kökenli bir karakterdir. Saf olması nedeniyle Cartman tarafından sıklıkla kandırılır.

2- BREAKİNG BAD

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
BREAKİNG BAD -Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Bir lisede çalışmakta olan Walter White adındaki öğretmen, başarılı bir kimya öğretmeni olarak anılmaktadır. Ancak maddi zorluklardan dolayı boş vakitlerini de oto yıkamada araba yıkayarak geçirmektedir. Bu sırada rahatsızlıklarından dolayı doktora gider ve akciğer kanseri olduğu haberini alır. Bunun sonucu derin derin düşünür ve kendine farklı bir yol çizme kararı alır.

Öğrencisinin bir uyuşturucu baskınında kaçtığını görünce onu yakalatmaz ve az zamanı kaldığını bildiği için öğrencisiyle anlaşma yoluna girer. Meth yapımına başlayan White’ın asıl amacı ailesine maddi olarak zorluk çıkartmamaktır. Başarılı bir kimya öğretmeni olduğu için meth yapımında kısa zamanda ustalaşır ve ünü çok kısa bir sürede yayılmaya başlar.

Ünü arttıkça artan kimya öğretmeni, kendine has mavi kristal Meth üretiminde oldukça iyidir ve bu durum ona ciddi paralar kazandırmaya başlamıştır. Bu işte çok kısa sürede ciddi paralar kazandığını fark eden Walter White, farklı işlere doğru yol almaya başlar. Bu andan itibaren başına gelen maceralarla başa çıkmaya çalışır.

3- PRİSON BREAK

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
PRİSON BREAK Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Michael Scofield, bir inşaat mühensidir ve tek amacı da ağabeyi Lincoln Burrows’u hapishaneden kurtarmaktadır. Scofield’in ağabeyi, başkan yardımcısının öldürme suçuyla idam cezasına çarptırılmıştır. Çıkışının mümkün olmadığını gören kardeşi, bir şekilde yol aramaya başlar. En sonunda kardeşi ağebeyinin yasal yollardan çıkamayacağını fark edince oldukça ilginç bir yöntem dener ve kardeşini hapishaneden kaçırmayı kafaya koyar. Bunun için uzun zaman boyunca planlar yapar ve hapishaneden kaçmak adına kusursuz bir plan çıkartır. Planın hazır olması üzerine yalandan bir hırsızlık işine kalkışır ve kendisini ele verdirir. Bu sayede abisini kaçırmak üzere hapishaneye adımını atmayı başarmıştır.

Ağabeyinin kaldığı hapishanenin mimarı olan Scofield, tüm planları da bilmektedir. Bu planları da vücuduna dövme olarak gizler ve bu planlardan uzunca bir süre faydalanarak çıkışın yollarını aramaya başlar.

Filmin genel işleyişi hapishane içerisindeki güncel konulardan oluşmaktadır ve hapishanede birçok dilden ve milletten de insan bulunmaktadır. Film bir yandan Scofield’in kaçışını, bir yandan da hapishanedekilerin hayatlarını anlatır.

4- BANSHEE

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
BANSHEE Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Banshee kasabasında dönen olaylarda, mücevher çaldığı için 15 yıl hapis yatmış olan baş karakter, uzun soluklu bir maceraya atılır. Hapisten çıkınca sevdiği kadını aramaya başlar ve yolu Banshee kasabasına düşer. Ancak bu kasabada her türlü çeşitte suç işlenmektedir ve kahramanın başı derde girer.

Sevgilisine ulaştığında, onun evlendiğini anlıyor. Sadece sevgilisinin evlendiğini değil, aynı zamanda tüm ilgisinin de yok olduğunu anlıyor. Bu sırada kasabanın şerifi öldürülüyor ve baş karakter, şerifin adını da çalarak Lucas Hood ismiyle şerif oluyor. Artık Banshee kasabasında Lucas Hood adıyla devam ettiği için yapacaklarını öncelik sırasına koyar ve işe koyulur.

Kasabada hem sevgilisini kazanmak hem soyguna girmesine neden olan soygundan dolayı Rabbit lakaplı bir suç deviyle uğraşmak hem de kasabanın suçlularına haddini bildirmeye çalışmak için uğraşan Lucas Hood’un başından geçenler bu dizide anlatılıyor. Dizi genel olarak şiddet ve cinsellik içerdiğinden dolayı aile ile birlikte izlenmemesi tavsiye edilir.

5- LA CASA DE PAPEL

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
LA CASA DE PAPEL Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

İspanyol dizi La Casa De Papel, çıktığı ilk günden itibaren oldukça fazla adından söz ettirmiştir. Dizinin konusu ise özet olarak şöyledir:

Profesör olarak tanımlanan bir suçlunun merkezinde işlenir. İspanya Kraliyet dairesini soymayı planlayan bu dahi hırsız, bu işi yapmak adına 8 kişilik bir ekip kurar. Ekip, soygun konusunda uzman kişilerden oluşur. Yaklaşık olarak 5 ay boyunca bu büyük soygun için hazırlanan ekip kendilerini soyguna hazır hale getirebilmek adına canla başla çalışırlar ve en sonunda soygunu mükemmel hale getirirler. Artık soygun vakti gelmiştir.

Soyguna hazır olduklarında Kraliyet Dairesi’ne girerek rehinelerle birlikte kendilerini kitlerler ancak soygun sırasında başlarına hiç beklenmeyen olaylar gelir. Ekipte herkes, bir metropol kod adıyla bilinir. Dizideki başlıca karakterler: El Profesör, Berlin, Tokyo, Nairobi, Rio, Denver’dir.

Üç sezonu tamamlanan dizinin dördüncü sezonu ise henüz yapım aşamasındadır. Dizi Netflix’te yayınlanmaktadır.

6- SUPERNATURAL

 Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
SUPERNATURAL Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Korku türündeki bu dizide, Sam ve Dean isimli iki kardeş baş roldedir. Bu iki kardeşin işi, avcılıktır. Ancak bildiğimiz türden avcılık değildir. Daha çok, soyut canlılar olan hayalet, şeytan türünden varlıkları avlamaktadırlar.

Genel olarak birbirlerinden oldukça zıt karakterlere sahip olan bu iki kardeş, birbirlerini oldukça iyi koruyup kollamaktadır. Sam, kardeşi Dean’a kıyasla daha zeki, mantıkla yaklaşan ve merhametli davranan bir karakterdir. Dean ise genellikle karşı cinse karşı düşkündür. Aynı zamanda Dean, oldukça gözü kara ve eğlenceli bir yapıya sahiptir.

Dizide bu iki karakterin dışında bir de 1967 Cevrolet tipi araba göze takılır. İki kardeşten biri olan Dean’e babası tarafından verilen bu araç, polislerden saklanmak adına birçok farklı plaka da taşımaktadır.

Dizide gelişen olaylar, iki kardeşin annelerinin tavanda yakılmasıyla başlamaktadır. Bu nedenle iki kardeş avcılığa başlar. Ancak sonrasında babaları da kaybolur ve onu da aramaya başlarlar. Kardeşlerden Sam, babasını bulamayınca avcılığı hayatından atmak ve normal hayata dönmek ister. Bir süre bu olsa da sonrasında işler yeniden sarpa sarar. Çünkü sevgilisi de tıpkı annesi gibi tavanda yakılarak öldürülür ve Sam tekrardan avcılığa başlar.

7- AMERİKAN DAD

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
AMERİKAN DAD -Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Çizgi dizi olan Amerikan Dad, hayali şehir olan Langley Falls, Virginia’da yaşamakta olan Smith Ailesi’ni konu almaktadır. Dizi genel olarak siyasi ve toplumsal konuları dalga geçer bir üslupla ele almaktadır. Özellikle de 11 Eylül Dönemi’nde gerçekleşen olaylar sonrası toplumdaki yabancı düşmanlığına karşı iğneleyici bir tavır takınan dizideki başlıca karakterler şunlardır:

Stan Smith: Aile babası olmasının yanı sıra kendisi aynı zamanda CIA’da görev yapan bir ajandır. Silahlar konusunda uzmanlığı bulunmaktadır ve karakterin gözünün vatan aşkı sarmıştır. Vatanı için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Siyasi olarak Amerikan Cumhuriyetçileri’nden birisi olan Stan Smith, dizide birçok mesajla vatan aşkını göstermektedir.

Francine Smith: Stan’ın eşidir. Kocası gibi cumhuriyetçi değildir ve sık sık kocasına karşı muhalif bir tutum takınır. Anne olarak görevlerini yerine getirmeye çalışırken aynı zamanda herkesi mutlu etmek gibi bir gayeye sahiptir.

Hayley Smith: Stan’ın 18 yaşındaki kızı. Aşırı liberal bir görüşe sahiptir ve bu nedenle babasıyla sıkça tartışır. Uyuşturucu bağımlısıdır ve silahlara karşı ilgilidir. Bunun yanı sıra evsizlere de yardımcı olmaktan kendini geri tutmaz.

Steve Smith: 13 yaşındaki zeki çocuk, ergenlik döneminin tüm özelliklerini çok net bir biçimde taşır. Seks düşkünüdür ve ilk fırsatta ilk deneyimini yapmak adına can atmaktadır. Arkadaşlarıyla havalı bir şekilde takılır.

8- THE FLASH

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
THE FLASH Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Barry Allen isimli polis, Central City Polis Departmanı’nda görev yapmaktadır. Ancak talihsiz bir şekilde STAR ismindeki labaratuvarda bir patlamaya maruz kalır. Patlamanın neden olduğu hava değişiminden dolayı da bir şimşek, Barry’e isabet eder ve onun fizyolojik dengesini alt üst eder. Tıpkı Kaptan Amerika’da gördüğümüz gibi ana karakter bu olayda da çok hızlı bir metabolizmaya sahip olur. Kırık kolu bir anda düzelir ve kalbi normalin üzerinde atmaya başlar. Bu durum, Barry’i oldukça etkiler ve Barry; gücünü iyilik için, kötülere karşı kullanmaya başlar.

Dizi, ilk sezonu içerisinde kahramanımız Barry’nin bu bir dizi değişikliklerler başa çıkmasını ele alır. Başta iyilik için kullandığı gücünü, zamanla gelişen olaylar sonucu daha farklı durumlar için de kullanacaktır ve bu durum onun için oldukça zor bir hale gelecektir.

Dizinin başlıca karakterleri: Barry Allen, Iris West (Gazetecidir ve Barry’nin en yakın arkadaşlarındandır. Zamanla Barry, kendisine aşık olur), Dr. Caitlin Snow (Ronnie Raymond’la nişanlıdır fakat nişanlısının da patlamada öldüğünü zanneder. Ölmediğini anlayınca sonradan evlenirler), Eddie Thawne (Central City’e dahil olan son polis memuru)

9- Fear The Walking Dead

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
Fear The Walking Dead Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Gece kız arkadaşıyla uyuşturucu partisine katılan Nick, sabah olduğunda kız arkadaşını tanıyamaz. Kız arkadaşı, Nick’in üzerine atlar ve Nick, korkuyla sokağa fırlar. Bu sırada bir araba kendisine çarpar ve soluğu hastanede alır. Uyandığında ise kazadan önce başına gelen felaketleri kimseye inandıramaz.

Bu sırada Los Angeles şehrinde de durum iyice kötüleşmektedir. İnsanlar tehlikeli bir hal alıp saldırganlaşmaya başlamıştır. Herkes birbirini ısırmaya başlamış ve ölü zannedilen insanlar da yeniden dirilip yürümeye başlamıştır. Bu yaşananlara kimse anlam veremez ve yavaştan bir kaos ortamı oluşmaya başlar.

Şehirde bir anda yürüyen ölüler gezmeye başlar ve sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Askerler ve polisler yürüyen ölüleri bir daha öldürmeye çalışırken masum halksa korku içerisinde bir hayat sürmektedir. Tüm bu yaşananlar sona erip Los Angeles eski mutlu günlerine yeniden kavuşabilecek mi?

10- VIKINGS

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
VIKINGS Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

8. yüzyılda yaşanan olayları konu alan Vikingler, tarihi ve aksiyonu oldukça iyi harmanlayan dizilerden birisidir. Dizide Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjørn’un hayat hikayeleri anlatılır. Barbar Vikingler, geldikleri her yer yağmalar ve talan ederler. Savaşmaktan kormayan ve en önde atılan Vikinler, savaşarak ölmenin en onurlu ölüm şekli olduğuna inanır ve 7 yılda bir defa düzenlenen ayinlerde aralarından seçtikleri 7 kişiyi kurban ederler. Savaşlarda canları pahasına vuruşan Vikinglerde temel konu, güçlerini herkese kanıtlayabilmektir.

Dizi, Ragnar’ın sıradan bir çiftçiyken savaşarak, feda ederek ve en önemlisi de kararlılıkla nasıl önemli birisi olduğunu anlatmaktadır. Ragnar’ın bir de denizlere birlikte açıldığı ve her daim güvenebildiği Rollo adında bir dostu bulunmaktadır.

Rüyasında Odin’i gören Ragnar, seçildiğini düşünerek büyük bir ordu kurma planları yapar. Ancak bunun için yeterli imkana sahip olmadığı için liderlerinden destek ister. Gerekli desteği alamadığı için bu işi kendi başına yapmaya karar verir ve bu sırada gizlice toplantılar yapar. Gemi ustası arkadaşı olan Floki’den bir gemi yapmasını ister ve topladığı adamlarla bilinmeyen diyarlara doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Dizide Ragnar karakterini Travis Fimmel oynamaktadır.

11- SUPERGIRL

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
SUPERGIRL Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Kripton isimli gezegen, yok olmanın eşiğindedir ve Kara’nın ailesi de bu durumun farkındadır. Çareyi bir uzay kapsülüne Kara’yı koyup Dünya’ya yollamakta bulurlar. Dünya’da Danvers ailesine teslim edilen Kara, güçlerini kullanmadan sıradan bir insan olarak hayatına devam etmektedir. Bir şirkette patronlarının emirlerini uygular ve sıkıcı bir hayata sahiptir.

Bir süre sonra üvey kız kardeşinin uçağının düşmekte olduğu bilgisini alan Kara, süper güçlerini kullanmaya karar verir ve uçağı, içinkilerle birlikte sağ sağlim indirir. Ancak bu andan sonra Kara’nın süper güçleri deşifre olmuştur ve Kara, fikir değiştirmiştir. Bundan sonra sıradan bir insan olmaktan vazgeçer.

Sıradan bir insan olmaktan vazgeçen Kara, süper güçlerinin insanlığa tehlike olan durumlarda kullanır. Fakat hesaba katmadığı durum, kendisi için Kripton gezegeninden gelecek olan düşmanlardır. Filmin karakterleri: Kara Danvers, Alex Danvers (üvey kardeş), Winn Schott (Kara ile aynı şirkette çalışmakta), James Olsen (Kara’ya ilgili fotoğrafçı)

12- THE OFFİCE

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
THE OFFİCE Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Dizi, ABD’de bulunan bir kağıt şirketinin ofisinden gerçekleşen olayları mizahi bir dille anlatmaktadır. Mifflin isim kağıt şirketinin Scranton şubesinde gerçekleşen olaylardan da önemlisi dizinin albenilerinden birisi karakterlerin farklı özellikleridir. Ofis müdürü Michael Scott ve ekip arkadaşlarının yaşamlarını mizahi bir şekilde aktaran dizide, karakterlerin davranışları seyirciyi hem güldürmekte hem de düşündürmektedir.

Dizinin başlıca karakterleri: Michael Scott (Mifflin kağıt şirketinin Scranton şubesinin müdürü. İlginç şakalarıyla birlikte merhametli birisidir), Dwight Schrute (Müdürden sonra ofisteki en yetkili kişidir ve müdürün yerini alabilmek adına müdüre yağcılık yapar, saçma şakalarına katlanır), Jim Halpert (Ofisin en bilgili ve akıllı karakterlerinden birisidir. Resepsiyonist Pam ile özel bir yakınlığa sahiptir), Pam Beesly (Resepsiyonist, Jim’le oldukça yakındır), Ryan Howard (Michael’ın ayak işlerini yapan stajyer)

13- THE TERROR

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
THE TERROR Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Yaşanmış bir olaydan esinlenen The Terror, 1845 yılında Arktik’i geçerken kaybolan ve kraliyet donanmasına ait olan 2 araştırma gemisinin içerisinde yer alan mürettebatın yaşam mücadelesini konu alır. HMS Erabus ve HMS Terror isimli iki araştırma gemisinin mürettebatları, oldukça tehlikeli olan bu yolculuğu pek ciddiye almaz. Ancak bu yolculuğu yalnızca Kaptan Francis Crozier ciddiye alır.

Sonunda, başları derde girer ve bütün mürettebat okyanusun ortasında, her yer beyaz bir şekilde kalakalır. Erzak sorunu ve dondurucu soğuk tüm mürettebatın direncini kırmaya başlarken bir yandan da çözüm düşünürler. Ancak bu sırada, kalın buz tabakalarının altında dondurucu soğuk ve erzak sıkıntısından daha ciddi bir tehlike yatmaktadır.

Tür olarak drama ve korku ağırlıklı olan bu dizi, gerek oyunculuğu gerekse yaşanmış olayları konu alması nedeniyle oldukça fazla albenilidir. Dizinin geçtiği alan kısıtlı olmasına rağmen dizi boyunca heyecan bir an bile düşmemekte ve her an gerilim doruktadır.

Dizinin başlıca karakterleri: Kaptan Francis Crozier, Komutan James Fitzjames, Doktor Henry Goodsir, Cornelius Hickey, Thomas Blankly, Lady Silence, Kaptan Sir John Franklin.

14- BH90210

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
BH90210 Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Dizi, Beverly Hills’e yeni taşınan Wilson Ailesi’nin ve Beverly Hills’te yer alan West Beverly Hills Lisesi’ndeki öğrencilerin yaşadıklarını anlatmaktadır. Wilson ailesinin babası Harry Wilson, yıllar önce West Beverly Hills Lisesi’nden mezun olunca Beverly Hills’ten taşınır. Fakat annesinin alkol sorunuyla boğuşması yüzünden ailesiyle birlikte yeniden Beverly Hills’e taşınır. Bu sefer okulun müdürü olarak eski evine dönen baba Harry Wilson, bir süre düzen oturtmaya çalışır. Ailesiyle geldiği için de kızı Annie ve üvey oğlu Dixon oldukça gönülsüz gelmiştir. Yine de başka çareleri olmadığı için bu yeni taşındıkları ortama ayak uydurmak zorunda kalırlar fakat durum hiç de kolay değildir.

Dizinin diğer bölümünde ise West Beverly Hills Lisesi’nde okuyan çocukların hayatı anlatılır. Öğrencilerin çoğunluğunun oldukça zengin olduğu bu lisede başlıca karakterler: Naomi, Ethan, Silver, Navid ve Adrianna’dır.

Naomi, lisenin en havalı kızıdır ve Ethan’la çıkmaktadır. Naomi’nin ailesi, boşanma arifesindedir ve bu da kızlarının psikolojik sağlığına olumsuz etki etmektedir. Ethan, okulun gözde erkeği ve Lakros takımının yıldız oyuncusudur. Silver, okulda pek sevilmeyen sorunlu tiplerden birisidir. Navid, üvey evlat Dixon’ın yakın arkadaşıdır ve okul gazetesinin yazarlığını da üstlenmiştir. Adrianna ise Naomi’nin en yakın arkadaşıdır.

15- S.H.I.E.L.D

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi - 2022
S.H.I.E.L.D Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi – 2022

Avengers adlı filmden de tanıdığımız Ajan Coulson, dünyayı doğaüstü güçlerden ve tehlikelerden korumak adına Nick Fury’nin isteğiyle bir ekip kurar. Bu ekip, süper güçlere sahip değildir ancak dizinin anlatmak istediği de budur. Süper kahramanlar olmadan da dünyanın kurtulabileceğini ve birlik olmanın önemini vurgulayan bu dizide karakterler; her ne kadar süper kahraman olmasa da süper yeteneklidir. Ekipte, Ajan Coulson ve onunla birlikte 4 ajan bulunur. Sonrasında Skype isimli yetenekli bir hacker da bu ekibe katılır ve ekip tamamlanır.

Bu ekibi kurmadan önce Ajan Coulson ölümden dönmüştür ve Nick Fury’nin izniyle tatile çıkar. Tatilden döndüğünde ise Fury’nin izni ve ödüllendirmesiyle bir ekip kurmasını ister. Olaylar, bu ajanların hem kendi içlerinde yaşadıklarını hem de dünyayı kurtarma yolundaki mücadelelerini anlatır. Dizide arkadaşlık ve aşk konuları oldukça yoğundur. Esas meselenin bir ekip olmak olduğunu ve süper kahramanlığın ekip olmaktan daha iyi olamayacağını anlatır.

SHIELD karakterlerinden başlıcaları: Ajan Phil Coulson, Ajan Melinda May (Ekibin pilotluğunu yapmaktadır), Ajan Grant Ward (Melinda’ya karşı ilgi duyan ve asosyal bir yapıya sahip olan gizli operasyon ustası), Ajan Leo Fitz (Yetenekli bir mühendistir ve ajan Simmons’a aşıktır), Ajan Jemma Simmons (İngiliz asıllı biyologtur. Maceradan çok bilime odaklanmıştır. Kendisi de Ajan Fitz’e karşı boş değildir) ve Skye (Başarılı hacker. Annesiz ve babasız büyüdüğü için alıngan bir yapıya sahiptir.)

Aradığınız diziyi burada bulamadınız mı? O halde size göre gelmiş geçmiş en iyi diziyi yorumlara yazabilirsiniz. Bu sayede listeyi sizlerin yorumları doğrultusunda tekrar tekrar güncelleyeceğiz.

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir