Tüm Zamanların En Korkunç 5 Filmi

0 Comments

Korku filmleri… Her ne kadar ülkemizde çok iyi işleri bulunmayan bir kategori olsa da, özellikle Hollywood sinemasında çok iyi bir konuma yer almaktadır. 21. Yüzyıl sinemasında meydana gelen en büyük değişikliklerinden birisi, grafiksel zenginliğe daha fazla önem verilesiyle başladı. Bu sayede; filmlerde yer alan ancak gerçekte yer alamayacak sahneler, gerçekçi olarak tasarlanmaya başlandı. En sonunda da korku filmi kategorisinde iyi işler çıkmaya başladı. Ancak eski olduğu kadar hala değerini kaybetmeyen kaliteli filmler de yok değil. Gelin şimdi eleştirmenlerin gözünden tüm zamanların en korkunç 5 filmine göz atalım.

The Conjuring

Tüm Zamanların En Korkunç 5 Filmi
En korkunç filmler

2013 yılı yapımlı olan bu filmde; doğaüstü olayları inceleyen Ed ve Lorraine’nin başlarından geçen korkunç olaylar yer almaktadır. Bir gün bir telefon gelir ve ikili, en zorlu görevlerine atılırlar.

The Shining

Tüm Zamanların En Korkunç 5 Filmi
En korkunç filmler

1980 yapımlı bu filmde; kış aylarında kapalı olan bir otelin bakıcılığını yapacak olan sıradan bir aile, otelde paranormal olaylarla karşılaşır. Kar fırtınası nedeniyle otelde mahsur kalan üç kişilik ailede, ailenin babası olan Jack, aklını yitirmeye ve tehlikeli şeyler yapmaya başlar.

The Silence of the Lambs

Tüm Zamanların En Korkunç 5 Filmi
En korkunç filmler

1991 yapımlı bu filmi çoğumuz, “Kuzuların Sessizliği” olarak biliriz. Clarice Starling, akademiden yeni mezun olmuş bir FBI ajanıdır. Mezun olduktan sonraki ilk işi de, bir cinayet vakası hakkında ünlü doktor Hannibal Lecter’dan yardım almak olacaktır. Ancak korunaklı bir hapishanede yer alan, dahi ve psikopat olan bu doktor, tüm olayları karıştırmayı çok iyi becermektedir.

Orphan

Tüm Zamanların En Korkunç 5 Filmi
En korkunç filmler

2009 yapımlı bu film, korku severlerin en sevdiği filmlerden biridir. Anne karnındayken ölen bebekleri yüzünden çöken bir aile, evlatlık edinmek ister. Bu sayede çocuklarına vermek istedikleri sevgiyi başka bir çocuğa vermeyi planlamaktadırlar. Bu nedenle yetimhaneye giderler. Yetimhanede denk geldikleri Esther, onların yeni kızı olma konusunda en iyi adaylardan birisidir.

Scream

Tüm Zamanların En Korkunç 5 Filmi
En korkunç filmler

1997 yapımı olan bu filmi çoğumuz “Çığlık” olarak biliriz. Maskeli bir katil, Casey adlı lise öğrencisine musallat olur. Garip telefonlar ve cinayetler eşliğinde çevresindeki herkesin bir bir öldüğü filmde Casey, büyük bir tehlike altındadır ve bunu da bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir