Yeşil Bölge Filminin Konusu Nedir?

0 Comments

Eğer savaş filmlerini seviyorsanız, Yeşil Bölge tam olarak sizler için çekilmiş bir filmdir. Gelin kısa kısa Yeşil Bölge filminin konusu nedir? Sorusuna cevaplar verelim.

Yeşil Bölge Filminin Konusu Nedir?

Irak Savaşı’nı konu alan filmlerden birisi olan Yeşil Bölge, Irak’taki kaosu ele almaktadır. Savaş sırasında siviller de ölmektedir ve kimse, kimseye güvenmemektedir. Bu sırada da alınan her karar, bir diğer kaosu ortaya çıkaracak kadar fecidir.

2003 yılında ABD, Bağdat’ı işgal planları yapmaktadır. Çavuş Roy Miller ve onun komutasındaki küçük bir ekip, oldukça tehlikeli bir görevle görevlendirilirler. Bu görevde, Irak çöllerinde saklandığı düşünülen kitle imha silahlarını bulmak temel basamaktır. Ancak bu alana ulaşmak hiç de kolay değildir. Nedeni ise alanın mayınlar ve bubi tuzaklarıyla dolu olmasıdır.

Askerler, ölümcül olan kimyasal maddelerin peşine düşmüşken gerçekler de sürekli yer değiştirmektedir. Miller bu durumda amaçları farklı planlar olan ajanlarca kuşatılmıştır. Bu sırada gelen birçok istihbarat da sahte çıkmıştır ve Miller’ın güveni oldukça sarsılmıştır.

Şimdi Miller ve ekibinin amacı oldukça farklı bir görevi yerine getirmektir. Temel amaç, kaosun merkezinde kaldıkları bu bölgedeki zorba rejimi yıkmak ve gerçeğe ulaşmaktır.

Yeşil Bölge Filminin Oyuncuları

Filmin başlıca oyuncuları: Matt Damon, Greg Kinnear, Jason Isaacs, Brendan Gleeson ve Amy Ryan’dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir